Miks peab sisuloome olema lihtsalt tehtav?
juuni 20, 2024
Kas turundajat saab palgata majast väljast?
juuli 19, 2024

Minu ümber on palju teadlikke ja distsiplineeritud inimesi, kellel on selge siht elus ning kindel tegevuskava paigas. See on suurepärane seisund, kus olla.

Samas kuulen neid ütlemas lauseid, et ma ei saa endale lubada seda, teist ja kolmandat (üldiselt puhkust, passimist, head toitu ja mõnusat äraolemist), sest see kallutab mind minu eesmärgist kõrvale. Ehk siis justkui hind selle eest, mida tuleb maksta kui tahad olla edukas. 

Ka distsiplineeritud eesmärgipärasest elust võib saada omamoodi mugavustsoon, kus olgem ausad – elu täies mahus jääb elamata.

Ja kui toimubki kõrvalekalle, siis tulevad süümekad.

Tunne nagu kõik eelnev pingutus ei loe, sest nüüd jäid mõned päevad vahele, tuleb alustada algusest ja see tundub eriti keeruline. Tulemuseks on kolm varianti – kas venitatakse kõrvalekallet veel pikemaks, jäetakse kõik pooleli (eriti trenni ja toitumise puhul) või alustatakse uuesti. Süümekad on igaljuhul. 

Olen juba varasemalt rääkinud, et tõeliselt õnnelikud inimesed on need, kes teevad enda jaoks midagi tähendusrikast.

Kui sa oled päriselt selgeks mõelnud, mida sa saavutada tahad ja miks see sulle oluline on, siis nii lihtsalt pooleli ei jäeta. 

Edukas (ega õnnelik) ei ole inimene, kes iga hinna eest oma eesmärkide poole rühib ning seda enamasti iseenda heaolu arvelt. Edukas on see, kes peale paaripäevast (või miks mitte pikemat) puhkust tagasi endale loodud igapäevarutiini pöördub ning eesmärkidega järjepidevalt edasi liigub. 

Ei loe see, kas sa kaldusid eesmärkidest kõrvale, vaid loeb see, kas sa jätkad oma tegevustega ka siis, kui puhkus on läbi.

Puhkus ei ole tagasiminek. See on akude laadimise aeg ning mõistmine, et tegeled õigete asjadega ja need lähevad sulle nii palju korda, et nõus muust loobuma.

Mõnikord tekib “aeg maha” ajal hoopis arusaam, et oled liiga fokuseeritud valele asjale ning oleks aeg suunda muuta.

Süümekad võivad olla koguni positiivsed.

Need suunavad meid õigele rajale, kui oled liiga kauaks ennast kõrvaliste asjadega tegelemisse ära unustanud. Siiski ei tohi lasta neil enda üle võimust võtta. Me oleme ikkagi inimesed, mitte robotid. Elu on elamiseks ja nautimiseks.

Ja kui puhkad, siis puhka päriselt. Luba endale see aeg. Mind on aidanud see, kui määran puhkuseks kindla fikseeritud ajavahemiku. See aitab mul puhkuse ajal olla hetkes ja samas tean täpselt, millal on aeg tagasi eesmärkide ja tegutsemise juurde pöörduda. Pole kasu kui puhkuse ajal piinled süümekates ja mõtled kõigile kohustustele ning samas muul ajal unistad puhkusest.

Kõik peab olema tasakaalus ja ükski äärmus ei ole hea. 

Ole enda vastu piisavalt lahke, et mitte eesmärkide tagaajamisse ära kaduda, aga samas piisavalt distsiplineeritud, et asjad tehtud saaksid. 

Seotud postitused

Kui puhkus tekitab süümekaid…
See veebisait kasutab teie kasutuskogemuse parandamiseks küpsiseid. Seda veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsustingimustega.