Kuidas ma julgesin hakata oma töö eest tasu küsima?
mai 12, 2024
Milline on turundaja roll ettevõttes?
juuni 6, 2024

Väga lihtne – siis kui mitte töötavatel emadel on “oma aeg,” oled sina tööl 😀

Täpselt nii lihtne ja samas keeruline see tegelikult ongi.

Olgem öeldud, et ma räägin hetkel ajast, mil palgatööl oleval emal on lapsehoolduspuhkus ja laps ei ole veel hoiukõlbulik.

Ema ja ettevõtja korraga olemisel on omad plussid ja miinused.  Kõige olulisem asi on mõelda enda jaoks selgeks prioriteedid ning teha toimiv plaan. 

Ma seadsin esimeseks oma lapse ja teiseks töö. 

Minu jaoks oli tohutult tähtis, et mu laps ei kannataks sellepärast, et mina tööd tahan teha. Seega ma tegin tööd igal võimalikul hetkel, kui ta magas – nii päeval kui öösel. Tihti jäi mu ööuni ainult neljatunniseks, kuni avastasin, et sellest olukorrast ei võida keegi – ei laps, mina ise ega ettevõte. Olin päeval nagu zombi, kes igal võimalikul hetkel natukene tukkuda üritas 😀

Tuli välja, et olin ühe kõige olulisema prioriteedi – iseenda – täiesti ära unustanud. 

Mulle öeldi juba raseduse ajal, et laste kasvatamiseks läheb vaja tervet küla ehk tugisüsteemi. Mina millegipärast arvasin, et saan ikka kõigega üksinda hakkama. Kuni enam ei saanud, sest väga lihtne on sattuda äärmustesse. Aeg oli prioriteedid ümber mängida. 

Seega palkasin lõpuks ikkagi endale lapsehoidja appi ja kasutasin paar tundi päevas “lapse arvelt.” Sellest olukorrast võitsid kõik – ise puhanud, pea selgem ja päris ausalt kui mõni tund beebimullist välja saada ja midagi täiesti teistsugust teha, siis oled pärast 10 korda parem ema oma lapsele! Testitud! 

Ainus suurem loobumine, mida mina beebi kõrvalt tegema olen pidanud, on sõbrad ja seltsielu ja nn oma aeg, et näiteks raamatut lugeda või Netflixi vaadata.

Ühtegi vaba õhtut mul ei olnud, sest kui üks laps sai magama, siis teine oli juba ootamas. Olgem ausad, kõik ettevõtjad mõtlevad oma ettevõttest kui oma lapsest, kelle pärast tuleb sama palju muretseda ja pingutada. Aga täpselt sama siiralt võin öelda, et rõõmuhetki on piisavalt. 

Tõelised sõbrad ootavad ära selle perioodi, kui sa mõnda aega saadaval pole ning tegelikult läheb päev päevalt lihtsamaks. Laps kasvab suuremaks ja saad oma elu jupphaaval tagasi. Lisaks avastasin, et kui mõne suurema tööasja tehtud sain, oli tunne palju parem, kui mistahes raamatut lugedes, filmi vaadates või niisama lebotades. Kui teha tähendusrikkaid asju, siis mingil kummalisel viisil tuleb energiat panustades seda hoopis juurde. Kehtib vana hea – kes teeb, see jõuab. 

Kokkuvõttes ma ei ütle, et see on lihtne, aga ma ütlen, et see on tehtav.

Küsimus on selles, kui väga sa seda tahad ja miks? Kui tahe on tugev, siis moodused leiab alati.

Seotud postitused

Kuidas olla samal ajal (üksik)ema ja ettevõtja?
See veebisait kasutab teie kasutuskogemuse parandamiseks küpsiseid. Seda veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsustingimustega.